sohbet
SOHBETE GİRİŞ
Nickiniz :
Şifreniz :  

EN ÇOK OKUNANLAR
ANKET
 • Sitemiz Nasıl Olmuş?

  View Results

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • Regl döneminde cinsellik Yaşanır mı?
  Regl döneminde cinsellik Yaşanır mı?

  6654456
  Cinsel Hastalıklar Artmaz

  Regl döneminde cinsel hastalıkları kapma olasılığının daha fazla olduğuna inanılır. Ancak bu kanıtlanmış bir görüş değildir. Her zamanki korunma yöntemlerini regl dönemi içerisinde cinsellik yaşarken sürdürmeniz halinde yine riski azaltmış olursunuz. İşte bu nedenle cinsel hastalıkların regl dönemine has olarak artmayacağının da bilincinde olmanız faydanıza olacaktır.

  Kanama Rahatsız Etmesin

  Bu dönemde cinsellikten uzak durulmasının nedeni kanamaların artmasından ve hatta yatağın da bu nedenle kirlenmesinden korkulmasıdır. Ancak buna çözüm olarak kanamaları durduracak olan ön hazırlık yapılabilir. Tampon koyularak kanamayı azaltmayı deneyebilir ve cinsellik öncesinde bunu tedbir olarak uygulayabilirsiniz. Bunun dışında havlu ile kanama olma ihtimaline karşı yatağın kirlenmemesi için yine bir tedbir almış olabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız uygulamalar sayesinde regl dönemi cinselliği sizi de zevklerinizden alıkoymayacaktır.

  Kramplar Azalır

  Regl döneminde cinsellik yaşamanızın en önemli faydalarından birisi salgılanan östrojen ve testosteron hormonlarındaki değişimler krampları azaltmaktadır. Bu nedenle ağrı kesici kullanmak yerine orgazm olmak için uygun bir zaman arıyorsanız, regl dönemi oldukça uygun bir süreçtir.

  Hamile Kalabilirsiniz

  Anne ve baba olmayı bekleyen çiftler, regl döneminde bunun imkansız olduğunu düşünebilirler. Ancak spermlerin yaşama süreçleri göz önüne alındığında, 5 gün süren bu zaman dilimi regl döneminin son gününe denk geliyorsa yine regl dönemi içerisinde cinsellik yaşamanız hamilelik ile sonuçlanabilir. Bu da yanlış bilinen bir doğru olduğu için bu konuda bilgi sahibi olmak, regl dönemi cinsellik için uygundur düşüncesini aşılayabilir.