sohbet
SOHBETE GİRİŞ
Nickiniz :
Şifreniz :  

EN ÇOK OKUNANLAR
ANKET
 • Sitemiz Nasıl Olmuş?

  View Results

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • İzel Hayatı Kimdir
  İzel Hayatı Kimdir

  İzel Hayatı Kimdir

  Biyografi sayfamizda ünlü ses sanatcisi İzel hayatı biyografisini sizler icin hazırladik.

  İzel, şarkıcılık defterini kapattığını sansa da Ercan Saatçi ve diğer müzisyen dostları İzel’in yakasını bırakmadılar. Israrlara dayanamayıp İzel, Ercan Saatçi’yle çalışmaya başladı.
  İzel’i bu çalışmasında Kenan Doğulu- Emel Müftüoğlu- Yıldız Tilbe gibi isimler yalnız bırakmadı.
  Aykut Gürel’i de yanına alan Ercan Saatçi, İzel’e başarılı bir prodüksiyon yaptı.
  Artık İzel takdir edilen bir yorumcuydu. Hasretim’le büyük çıkış yapan İzel’in hitleri kesilmedi. Ardından, yavaş tempodaki Ah Yandım ve hareketli klibiyle Yakışıklım geldi. O yıl İzel, Altın Kelebek ve MGD ödüllerini En İyi Kadın Pop Sanatçısı sıfatıyla aldı.
  1991 yılının sonlarına doğru üç tane üniversite öğrencisi, Ajda Pekkan’la Almanya’ya ön grup olarak turneye çıktı. Üç genç, ülkelerine döndüklerinde bir anda ünlü oldu.
  Duruma bakıp bir albüm yaptılar. Albüm bir milyon barajını aşmayı başardı.
  Özellikle Dönmelisin dönemin assolisti Sibel Can tarafından sahnede sıkça okundu. Çelik Erişçi gruptan ayrıldı.
  İzel ve Ercan Saatçi bir albüm daha yaptı. İşte Yeniden’le 800 binlik satış elde ettiler.
  Eurovision Türkiye elemelerine ilk olarak 1989’da Neco’nun seslendirdiği “Fora Fora” (sonradan Neco’nun aynı yıl çıkan “Hayallarimi Bırak” albümünde yer aldı) şarkısında Neco’ya vokalist olarak eşlik etti.
  1990’da bu kez tek başına “Selam Yabancı” şarkısıyla elemelere katıldı ve 1 puanla sonuncu oldu.
  Nihayet Türkiye’yi, 1991 senesinde, İtalya’da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması´nda Can Uğurluer ve Reyhan Karaca ile birlikte seslendirdiği İki Dakika adlı şarkı ile temsil etti.
  İzel, 1994 senesinde Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışması’nda Burak Kut, Ercan Saatçi, Ferda Anıl Yarkın, Hakan Peker ve Seden Gürel’le beraber seslendirdiği ve müziğini yaptığı Biz Hep Böyleyiz şarksıyla birincilik ödülünün sahibi oldu.
  . Bu arada Grup Vitamin’in 1990-1991 arasındaki ilk kadrosunda yer aldı ve grubun ilk albümünde bulunan “Bol Vitamin”, “Bir Derste” ve “Özgün Müzik” şarkılarında vokal yaptı.
  29 Nisan 1969 tarihinde Yalova’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu, üç telli kemençe eğitimi aldı.
  Okul ve cemiyet korolarında yer aldı.