sohbet
SOHBETE GİRİŞ
Nickiniz :
Şifreniz :  

EN ÇOK OKUNANLAR
ANKET
 • Sitemiz Nasıl Olmuş?

  View Results

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • Aslıhan Tüylüoğlu Kimdir
  Aslıhan Tüylüoğlu Kimdir

  Aslıhan Tüylüğoğlu. ilk kitabı “Balkon Yalnızları”da toplumdan soyutlanmış kadının, ev ortamında zihninden geçenleri, düşsel bir gerçeklik içerisinde anlatmaktadır.

  Bu tutumuyla Türk şiirinin öncü şairlerinden Gülten Akınl’a buluşan Aslıhan Tüylüoğlu, şiirleriyle benzer konumdaki tüm kadınların bireysel ve toplumsal sıkıntılarını ortaya koymaktadır.

  Özgür Edebiyat dergisinde bu değerlendirmeyi yapan şair/eleştirmen Veysel Çolak, Aslıhan Tüylüoğlu’nun Türk şiirinde yeni bir açılım getirdiğini de belirtmektedir 2 Nisan 1972, Aydın Türk şair.

  Aslıhan Tüylüoğlu, Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Faktültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunudur. İzmir’de yaşıyor.

  Yazı ve şiirleri; Lodos, Dize, Papirüs, Mühür, Hâyâl, Patika, Koridor, Şiiristan, Silgi, Şiiri Özlüyorum, Denizsuyukasesi, Andız, Yazılıkaya, Eliz, Alaz, Kurşunkalem, Temren, Zalifre Yazıları, Akköy, Deliler Teknesi, Kuzgun, Üvercinka, Cazkedisi. Kıyıdili gibi dergilerde yayımlanmış ve yayımlanmaya devam etmektedir.