Erkekler Neden Aldatır Erkek Neden Aldatır

Erkek neden aldatır

Merhaba değerli okur ziyaretçilerimiz sizler için derledik araştırdık erkek neden aldatır yada erkekler neden aldatır dedik umarız faydalı bir yazı olur bilgilendirme açısından siz okurlarımızın görüşlerini de yorumumuzda görmek isteriz yada aldatma aldatılma gibi nedenlerin neler olduğunu yorum kısmımızdan okurlarımız takipçilerimiz için sizlerde yazı yazıp paylaşımlarda buluna bilirsiniz.

Yakışıklı olmak aldatmayı tetikler mi? Yoksa Seks bağımlısı olan bir erkek mi aldatır

Dünyanın en çok kazanan sporcusu ünlü golfçu Tiger Woods’un manken eşini, aynı anda sekiz kadınla aldattığının ortaya çıkması, son günlerin medyada en fazla yer alan haberi oldu. Eşinden af dilemesine ve evine zaman ayırabilmek için golfe ara vereceğini açıklamasına rağmen, eşi Tiger Woods’u affetmedi. Peki, erkek neden aldatır? Ünlü, zengin, yakışıklı, popüler olmak aldatmayı meşrulaştırır mı? Aldatmada sadece erkek mi suçludur, kadının da bir payı var mıdır? Cinsel konularda halkımızı bilgilendirmeyi ve cinsel sorunlara çözüm üretmeyi amaçlayan Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) kadın-erkek herkesin sorunu aldatma ile ilgili çok çarpıcı bir basın açıklaması yaptı.

Erkekler neden eşini aldatır? Erkek neden aldatır

Aldatmanın yüzyıllardan beri yaşanan bir sorun olduğunu söyleyen CİSED Genel Başkanı Dr. A. Cem Keçe; ”Aldatma ve hiperseksüalite her geçen gün artıyor. Kişinin eşini ya da sevgilisini aldatmasının birçok nedeni olabilir Aldatma çok basit bir eylem gibi görünse de altında çözümlenememiş çocukluk çatışmalarından, derin kişilik problemleri ve ilişkisel sorunlara kadar birçok sebep yer alabilir. Öncelikle aldatmanın ne olduğunu tanımlamak gereklidir. Genel olarak temelde var olan bir ilişkiyi geliştirebilmek, üretebilmek ve yaşamı paylaşabilmek becerisini geliştirememiş kişilerin kendilerini yeniden ifade etme, dürtüsellikte ki anlık hazların sürekliliğini sağlama ve sonsuz bağlanma arayışlarına aldatma diyebiliriz.” dedi. Erkeğin aldatmasının genellikle cinsel amaçlı olduğunu belirten Dr. Keçe; ”Erkeğin aldatma gerekçeleri çok çeşitli olabilmekle birlikte genellikle farklı cinsel tecrübeler yaşama isteği, cinsel dürtülerin yoğun olması, eşle cinsel açıdan uyum sağlayamama ve tatmin olamama, heyecan ve adrenalinin getirdiği karşı konulamaz baskı, evdeki çatışmalardan kaçma, eşi dışında başka bir bayan tarafından beğenilmek ve arzu edilmenin cazibesi erkeği eşini aldatmaya yöneltebilir. Düzenli olarak eşini aldatan kronik aldatıcıların yanı sıra, eşiyle sorunlu olduğu için başka bir ilişkiye yönelen ve kadın tarafından ilişkiye çekilen erkekler de vardır. Sonunu düşünmeden anı yaşamak, ayağına gelen fırsatı kaçırmamak ve skor yapmak temel hedeftir. Ancak işin içine duygusallık girer ve uzun süreli bir ilişki yaşanmaya başlarsa o zaman işler içinden çıkılmaz bir hal alabilir.” diye ekledi.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
50 okuma
23 Aralık, 2017
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?